Jak najít barevnou inspiraci v každodenním životě

Jak najít barevnou inspiraci v každodenním životě

Jak najít barevnou inspiraci v každodenním životě

Převezměte nápady ze svého okolí. Vytvoříte téma, které si zamilujete.

Když se nad tím člověk zamyslí, tak se dá inspirace na barevné motivy najít všude, kam se podíváte. Co si tak vypůjčit pár nápadů od věcí, které vás obklopují?
 
 
 
 
 

„Ráda bych svůj pokoj vymalovala nějakou světlou barvou, pořád se ale pro žádnou nemůžu rozhodnout. Kde mám vzít inspiraci?“

Výsledky našeho exkluzivního globálního průzkumu ukázaly, že asi 33 % majitelů domů by moc rádo vymalovalo světlými barvami.
Pokud jste se právě přestěhovali a chcete svému novému hnízdečku vtisknout svoji individualitu, skvěle se k tomu hodí výrazné odstíny. Jaké barvy ale vybrat?

Jak si jedna majitelka bytu začala všímat barev

Když se Kateřina Dvořáková přestěhovala do nového bytu, pořád se nedokázala rozhodnout pro správnou barvu do obývacího pokoje. Pak si ale všimla fotky na dveřích ledničky.

„Byla to fotka z minulé dovolené v Irsku vysvětluje. „Vpředu jsem byla já a za mnou řada nádherných zelených kopců vlnících se do dálky.“

„Rozhodla jsme se, že podobný odstín by u mě v obýváku vypadal skvěle. V řadě Dulux Colours of the World jsem našla ideální odstín – nádherně zelenou barvu Zelený Ostrov z řady Ostrov Bali. Jsem do ní úplný blázen. Pokoj vypadá jako nový a cítím se v něm teď jako doma.“

Pět míst, kde se inspirovat barvami

Když se nad tím člověk zamyslí, tak se dá inspirace na barevné motivy najít všude, kam se podíváte. Přinášíme vám několik výrazných a skvěle vypadajících barevných schémat inspirovaných tím, co je všude kolem vás.

Vneste do místnosti energii odstíny tropické zelené, které vhodně doplňují světlé prvky v doplňkové barvě.

1) Příroda

Příroda je úžasný zdroj inspirace – ať už jde o les, kam rádi chodíte na procházky, parčík v okolí nebo kytku na okenní římse. Vneste do místnosti energii odstíny tropické zelené, které vhodně doplňují světlé prvky v doplňkové barvě.

Vytvořte výrazné metropolitní schéma spojením svítivých neonových prvků s elegantní šedou nebo se inspirujte siluetou města při západu slunce a nechte rozeznít pohodovou harmonii teplých odstínů.

2) Městské prostředí

Města nabízí tolik motivů, že přímo praskají ve švech. Stačí jen po nich sáhnout. Vytvořte výrazné metropolitní schéma spojením svítivých neonových prvků s elegantní šedou nebo se inspirujte siluetou města při západu slunce a nechte rozeznít pohodovou harmonii teplých odstínů.

Natřete stěny veselými odstíny v barvách mořské pláže. Budete se i doma cítit jako na dovolené.

3) Dovolená u moře

Natřete stěny veselými odstíny v barvách mořské pláže. Budete se i doma cítit jako na dovolené. Odstíny pískově žluté a modré v barvě moře se k sobě báječně hodí a přímo dýchají povzbuzující atmosférou mořského pobřeží.

Založte svoje barevné schéma na předmětu, který vám přirostl k srdci. Určitě nešlápnete vedle.

4) Předmět, který vám přirostl k srdci

Může to být třeba obraz od vašeho oblíbeného malíře, nějaká barevná ozdoba nebo suvenýr, který jste si přivezli z minulé dovolené. Založte svoje barevné schéma na předmětu, který vám přirostl k srdci, a určitě nešlápnete vedle.

Z vašich červených šatů nebo oblíbené modré košile se může stát ústřední prvek nejen vašeho oblečení, ale i motivu na vymalování.

5) Váš šatník

Z vašich červených šatů nebo oblíbené modré košile se může stát ústřední prvek nejenom vašeho outfitu, ale i motivu na vymalování. Pokud se vám daná barva sice líbí, ale na všechny stěny je moc výrazná, vymalujte pouze jednu (třeba za čelem postele) nebo touto barvou natřete rámy oken či dekorativní kus nábytku.